Mars’ta hayat var mı? Mars’ta hayat olduğuna dair kanıtlar nelerdir?

Mars'ta hayat var mı? Mars'ta hayat olduğuna dair kanıtlar nelerdir?

Mars’ta hayat var mı? Mars’ta hayat olduğuna dair kanıtlar nelerdir?

Mars’ta hayat konusu çok uzun yıllardan beri süregelen tartışmallı konulardan birisidir. Bu konuda NASA’dan gelen her yenı bilgi tartışmalara yenı yenı boyutlar eklemektedir.

Mars’ta hayat olduğuna dair kanıtları paylaşıyoruz.

1) Metan Gazı

Mars'ta Metan Gazı

Mars’ta Metan Gazı

Yeryüzünde bulunan metan gazının %90’nı canlı organızmalar tarafından üretilmiştir. Bazı bilimadamları Mars’ta bulunan metan gazının bir zamanlar canlı yaşadığına dair kanıt oluşturduğunu iddia etmektedir.

2) Mars’ta Su

Mars'ta Su

Mars’ta Su

Yeni araştırmalar Mars’ın bir zamanlar aynen dünya gibi okyanuslara sahip olduğunu göstermektedir. European Southern Observatory (ESO)’nın açıklamasına göre, yapılan çalışmalarda bir zamanlar Mars’ın Kuzey kısmının büyük bir okyanusa sahip olduğu ortaya çıkartılmıştır.

3) Xenon-129’un Varlığı

Mars'ta Xenon129

Mars’ta Xenon129

Bilimadamlarının açıklamasına göre Xenon- 129’un ortaya çıkmasının tek bilinen sebebi Nükleler patlama. Mars’ta bulunan Xenon izotopları neredeyse dünyadaki orana yakın. Dr. Brandenburg’a göre Mars’ta yaşayan uygarlıklar bulunmaktaydı ve bu gezegende meydana gelen felaketler yüzünden ortadan kayboldular. Dr. Brandenburg, Mars’ın 2 büyük felaket geçirdiğini bunlardan birisinin astroid etkilerle olduğunu Mars’ta yapılacak arkeolojik çalışmaların Mars’ta yaşamla ilgili birçok noktayı aydınlatacağını söyledi.

4) Mars Piramitleri

Mars'ta Piramit

Mars’ta Piramit

2012 yılında Mars’ta bulunan piramit şeklindeki bir taş kütlesi UFOcular ve araştırmacılar arasında büyük tartışmalara yol açtı. Tartışmaya katılanların bazıları bu taş kütlesinin Mısır piramitleri gibi piramitler olduğunu, kimi tartışmacılar da sadece tesadüfi bir benzerlik taşıdığını iddia etmektedir.

5) Mars’ta Bulunan Yapılar

Mars'ta bulunan yapılar

Mars’ta bulunan yapılar

Mars’ta bulunan bazı yapılar bir zamanlar orada yaşayan bir uygarlığın delili olarak gösterilmektedir

6) Marsta Bulunan Heykel

Mars'ta Heykel

Mars’ta Heykel

Mars’ta bulunan bu taş yapıların açıkça heykel oldukları iddia edilmektedir.

6) Mars’ta Hayvan

Mars'ta Yengec

Mars’ta Yengec

Bir kayada yürüyen yengece benzeyen bu kare Mars’ta bir zamanlar hayvanların yaşadığına dair tartışmaları da beraberinde getirdi.

7) Mars’ta Bulunan Kask

Mars'ta Kask

Mars’ta Kask

Asker kaskına benzeyen bu imaj da büyük tartışmalara neden olan konulardan birisi.

Mars’ta yaşam olup olmadığına dair tartışmalara neden olan konu başlıklarını ana hatlarıyla yukarıda saydığımız hususlar icermektedir.

Facebook’ta Takip Edin

<\/body>